Як захистити посіви кукурудзи від шкідників - Техпромсвіт
0
Your Cart

Як захистити посіви кукурудзи від шкідників

Як використовувати сівозміну для захисту посівів кукурудзи від шкідників
Сівообіг – це не тільки спосіб підвищити врожайність, а й ефективний засіб для запобігання розвитку шкідників у ґрунті, які можуть завдати шкоди посівам кукурудзи. Регулярне використання сівозміни дозволяє контролювати чисельність шкідливих організмів, що ховаються в ґрунті та рослинних рештках. Це допомагає захистити кукурудзяні посіви від нападу шкідників.
Один із найкращих попередників для кукурудзи – озимі. Їхні посіви рекомендується проводити перед кукурудзою. Крім того, зернові, бобові, картопля, коренеплоди, овочеві та баштанні культури, конюшина, люцерна, цукрові та кормові буряки також є хорошими попередниками для кукурудзи. Однак, рання картопля і ріпак не так підходять для сівозміни, а після бобів, люпика, сераделли, озимої та ярої вікі, кукурудзу не рекомендується садити. Зазвичай сівозміна становить 3 роки, але для кожної зони він може відрізнятися.
Як обробити ґрунт, щоб захистити посіви кукурудзи від шкідників
Осіння оранка на глибину 25-30 см є одним із поширених способів основного обробітку ґрунту. Сьогодні існує безліч дискових чизелів або комбінованих дискових глибокорозпушувачів, які можуть допомогти зменшити кількість рослинних залишків та бур’янів на поверхні ґрунту, в яких можуть зимувати шкідники. Це допоможе захистити посіви кукурудзи від нападу шкідників.
Захист кукурудзи від шкідників починається із підготовки посівного матеріалу.Багато комах переносять збудників грибкових та вірусних захворювань кукурудзи, тому необхідно обробити посівний матеріал та вегетуючі рослини препаратом LF-Ультрафіт для захисту від їх негативного впливу. Хімічні інсектициди, такі як Табу та Круїзер, також використовуються для захисту зерна від шкідників.
Вибір оптимальних термінів посіву кукурудзи може знизити ризик пошкодження хлібною блішкою. Занадто ранні терміни можуть призвести до пошкодження культури совками та мухами. Листові підживлення гуматом калію LF-Гумат Лист та хелатними мікродобривами LF-Біобор, LF-Біоцинк та LF-Кукурудза сприяють стійкості рослин до різних негативних факторів та сприятливо впливають на врожайність.
Жуки дротяники можуть швидко знищити посів, тому проводяться аналізи на кількість шкідників. Якщо показник перевищує 300 прим. на 1 кв. метр, потрібні радикальні заходи. Шведська муха також є шкідником, але небезпеку становлять відкладені нею личинки.
Гусениці кукурудзяного метелика можуть пошкодити рослини протягом усього життя. Системні заходи, починаючи від обробки насіння до постійного спостереження за полями та вжиття заходів у разі потреби, можуть допомогти уникнути цього. Виставлення феромонних пасток або коритця з принадою на краю полів, біля доріг, лісосмуг та на кордоні з необробленими площами може допомогти вчасно зреагувати на появу шкідників. Своєчасне оброблення інсектицидами, такими як Децис і Кораген, є основним методом боротьби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *