Фітофтороз овочевих культур: засоби захисту рослин та їх використання. - Техпромсвіт
0
Your Cart

Фітофтороз овочевих культур: засоби захисту рослин та їх використання.

Фітофтороз – це грибкове захворювання овочевих та садових культур, яке може бути викликане використанням забрудненого інвентарю або наявністю грибка на рослинних рештках у ґрунті. Воно може швидко поширюватися на рослини при тривалих дощах та помірних температурах повітря, густому тумані та випаданні роси. Хвороба вражає як томати, баклажани і перець, а й огірки, полуницю, цитрусові та інші культури.
Для профілактики хвороби необхідно здійснювати обприскування рослин ще до появи ознак захворювання, дотримуватися сівозмін і своєчасно видаляти рослинні залишки. При появі перших ознак захворювання слід видалити уражене листя та обприскувати рослини фунгіцидами, що містять мідь. Якщо хвороба вразила більшу частину рослин, необхідно видалити всі уражені рослини разом із рослинними залишками.
Також можна використовувати сортове та гібридне насіння помідорів, яке має більш високу стійкість до захворювання. Ранні сорти та гібриди дозрівають за 90–95 днів та демонструють кращу стійкість до ураження збудником хвороби.
Фітофтороз – це хвороба, яка вражає огірки та картопля. Вона може проявитися на листі огірків як темні плями з білим нальотом на звороті, а потім листя може скручуватися і чорніти. Ця хвороба частіше виникає при вирощуванні огірків у захищеному ґрунті, але вона також може з’явитися у польових умовах. Щоб боротися з фітофторою, необхідно вживати заходів на початку її розвитку.Якщо хвороба вже перебуває у просунутому стадії, краще видалити всі уражені рослини, щоб запобігти її поширення.
Ви все ще не наважилися, де купити собі фронтальний навантажувач на трактор? Телефонуйте на завод-виробник Техпромсвіт, ми запропонуємо вам найкращі умови.
Картопля також може бути значно уражена фітофторою, і це може призвести до втрати до 70% урожаю. Хвороба проявляється на верхньому листі і стеблах, де з’являються бурі плями, які потім призводять до почорніння та висихання. За високої вологості повітря на нижній стороні листя може з’явитися білий наліт. Крім того, бульби, уражені фітофторою, можуть набувати бурого кольору. Внесення вапна на кислі ґрунти може провокувати розвиток хвороби, оскільки фітофтора любить лужне середовище.
Ефективним способом запобігання поширенню фітофтори є дотримання сівозміни та використання сидератів, таких як люпин, овес і гірчиця, як попередники картоплі. Це запобігає поширенню суперечки грибка, що викликає фітофтору.
У боротьбі з фітофторозом рослин найбільш ефективними профілактичними заходами є: дотримання сівозміни, вибір сортів та гібридів, стійких до хвороби, підтримання оптимальної густоти посадки, правильне дозування вапна в ґрунт, а також механічне видалення уражених рослин. При виявленні перших ознак хвороби можна застосовувати хімічні препарати, такі як бордоська суміш, «Акробат» та «Купроксат».Фунгіцид «Акробат» містить два компоненти, диметоморф та манкоцеб, які ефективно гальмують поширення інфекції на поверхні рослини та порушують утворення спор грибка всередині рослини. Фунгіцид «Купроксат» містить сульфат міді та забезпечує тривалий захист рослин від фітофтори. Деякі господарі використовують народні засоби, такі як розчин дріжджів, настій часнику, розчин йоду або деревну золу, проте часто не дають бажаного результату і можуть бути застосовані тільки як профілактичні заходи. Якщо хвороба вже почала розвиватись на рослинах, необхідно застосовувати хімічні препарати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *