ВИРОЩУВАННЯ РАПСУ – ПЛЮСИ І МІНУСИ - Техпромсвіт
0
Your Cart

ВИРОЩУВАННЯ РАПСУ – ПЛЮСИ І МІНУСИ

Українські фермери виявляють великий інтерес до вирощування ріпаку, оскільки це культура, яка має високу рентабельність і має попит на ринку. Ріпак був виведений штучним шляхом кілька тисячоліть тому і не зустрічається у дикій природі. Ця культура має безліч застосувань, включаючи виробництво олії, біопалива, зеленої біомаси для худоби та медоносу. Ріпак також знайшов застосування у косметичній промисловості.
Особливості вирощування ріпаку.
В Україні вирощують переважно озимий ріпак. Ярий ріпак більш поширений у зонах із достатньою кількістю літньої та весняної вологи. Однак вирощування ріпаку є високотехнологічним процесом, який потребує багато умов та дотримання вимог для отримання гарного врожаю. Деякі фактори, такі як погодні умови та наявність вологи, залежать від прихильності природи. У зонах ризикованого землеробства навіть отримати сходи може бути досить важко.
Для успішного вирощування ріпаку необхідно дотримуватися низки вимог та рекомендацій, таких як ретельна підготовка ґрунту, протруювання насіння інсектицидами та фунгіцидами, використання добрив на різних етапах розвитку рослини, правильний вибір термінів посіву та норми висіву, захист від хвороб та паразитів, а також застосування регулятора росту в осінній період. Ґрунтове середовище повинне мати рН від 5,5 до 7, а обрана ділянка повинна бути на височині, де сніговий покрив не затримується, щоб уникнути вимерзання ріпаку при сильних морозах. Грамотний вибір гібриду із стійкістю до захворювань та рівномірним дозріванням також є важливим фактором. За дотримання всіх рекомендацій можна отримати високий урожай від 3 до 6 тонн з гектара. Нерівномірне дозрівання гібридів вимагає десикації, що може зменшити рентабельність, тому необхідно приділити особливу увагу рівномірності дозрівання при виборі гібриду.
Вирощування ріпаку має свої переваги та недоліки.
До переваг можна віднести високу рентабельність культури і те, що ріпак є добрим попередником для озимих зернових. Однак, до недоліків відноситься високотехнологічність культури, що робить її доступною лише для великих агропідприємств. Також потрібні значні капіталовкладення та спеціалізована високоточна техніка, починаючи від обробки та підготовки ґрунту, посіву на полі до збирання врожаю. Дуже добре себе в Україні зарекомендувала ґрунтообробна техніка (культиватор Весна, борона Мрія) заводу Техпромсвіт, м.Дніпро. Ріпак також вимагає постійної уваги та втручання людини на різних стадіях росту, і вирощування можливе лише у певних кліматичних зонах. Крім того, повернення на поле в сівозміну не раніше ніж через чотири роки.
Щоб отримати високий урожай ріпаку, необхідне рясне внесення мінеральних добрив, стимуляторів росту та мікродобрив, особливо важливий азот на початковій стадії зростання. При будь-якій нестачі елементів це може позначитися на врожайності.
Загалом, ріпак має унікальні властивості та широке застосування у багатьох галузях, тому посіви ріпаку на полях України продовжуватимуть зростати.Висока рентабельність дозволяє невеликим фермерським господарствам розвиватися та освоювати високотехнологічну техніку. У майбутньому технології будуть відігравати важливу роль в агропромисловому комплексі, і сучасний фермер повинен прагнути не тільки отримати високі прибутки, але й піклуватися про майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *